GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Krus 8613165
*
nr 861 3165
Krus
keramik, möjligen Mesopotamien, enl, uppg, 800 BC, höjd: 17 nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 18:50:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 16:25:28
1
350 kr
25/11 18:45:27
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enl keramik kruka krukor krus möjligen mesopotamien uppg
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:07
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
*
Krus
nr 861 3165
Krus
keramik, möjligen Mesopotamien, enl, uppg, 800 BC, höjd: 17 nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 16:25:28 | 1 | 350 kr |
25/11 18:45:27 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enl keramik kruka krukor krus möjligen mesopotamien uppg
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:07 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15